Prijavljeni projekti

Temeljem prethodno definiranih kriterija te dostupnih sredstava, UNIQA osiguranje će odabrati projekte i dodijeliti im dio ili sva potrebna sredstva za njihovu realizaciju. UNIQA osiguranje zadržava pravo odabira samo onih projekata za koje procijeni da svojom kvalitetom, stepenom korisnosti i uticaja na zajednicu u potpunosti zadovoljavaju kriterije projekta „Radost života“.

 

Pregled projekata

1. JU Osnovna škola "Prekounje" Bihać: Korak po korak
2. Richmond Park college, Bihać: Start of English 2020
3. Odbojkaški klub Borac m:tel: Nabavka sportske opreme za takmičenje
4. Udruženje "Nova žena": Ženski fudbal za žensku ligu
5. Udruženje Atletski Klub osoba sa invaliditetom Novi Grad Sarajevo: Atletski kamp za djecu i omladinu sa invaliditetom
6. EDUS – Edukacija za sve: Unapređenje sistema kroz ranu detekciju, dijagnozu i intervenciju za djecu sa razvojnim poremećajima
7. Društvo "Evrogol": Igraj fudbal - budi srećan
8. Udruga roditelja djece sa smetnjama u razvoju Naša djeca Glamoč: Prijevoz djece sa smetnjama u razvoju Centar Nova Nada
9. JU "Dječiji vrtići Ciciban" Mostar: Opremanje igrališta vrtića
10. JU OŠ "Porodice ef. Ramić" Semizovac: Obrazovanje
11. UG "Glas mladih evropske Bijeljine": Razigrana jesen
12. OŠ "Vrhpolje": Opremanje boravka za učenike
13. PU "DV Sveta obitelj": Galzba kao podrška u razvoju djece
14. JU dječiji vrtić "Leptirići": Popravak krova
15. Udruženje ženski nogometni klub "Željezničar 2011.", Bosanska Krupa
16. Klub ekstermnih sportova Gračanica: Mapiranje i katalogiranje rekreativnih staza i ruta u okolini Gračanice
17. JU Osnovna škola "Sveti Sava" Doboj: Treći čas fizičkog vaspitanja
18. Udruženje "Znakovi tišine": "Eko - DRR kamp za mlade gluhe osobe"
19. Košarkaški klub Max: Takmičenje u košarkaškoj ligi
20. JU osnovna škola "Ahmet Hromadžić": "Sreća je učiti u prirodi"
21. Hercegovački STAP, Udruga za regionalni i ruralni razvoj: CREDO (Centar za Razvoj i Edukaciju Djece i Odraslih)
22. JU Osnovna škola Velagići: Heart učionica
23. Udruženje za razvoj i edukaciju mladih "Siguran korak": Obrazovanjem do bolje budućnosti djece
24. JU Srednja medicinska škola Sarajevo: Pametna učionica
25. Udruženje građana Taekwondo Klub Bugojno: #LifeWithoutAlcohol
26. JU Treća gimnazija Sarajevo: UNIFIED sport - naš izazov"
27. Udruženje za razvoj i podršku poljoprivrede "Pčelica": Informatizacija pčelarskog kabineta
28. Odred izviđača "Bosnian MS": GoScouting - upoznaj moj grad
29. Djeca svjetlosti: Terapeutsko plivanje za djecu sa posebnim potrebama
30. Udruženje "Krugovi prošlosti" Mostar: Turizam je budućnost
31. Gorska služba spašavanja Sarajevo: AKI 2020.
32. Udruženje građana "Novi horizonti": Poklonimo im život sa manje boli
33. Organizacija amputiraca UDAS Republike Srpske: Škola crtanja i slikanja za djecu sa i bez invaliditeta
34. Udruženje za djecu i mlade "Nominativ": Deseti međunarodni dječiji festival folklora
35. Udruženje plivački klub "SPID": Integracija u društvo kroz plivanje
36. JU Sarajevski ratni teatar Sartr: Stop vršnjačkom nasilju
37. JU Osnovna škola Ključ: Opremanje učionice za produženi rad sa djecom
38. Šahovski klub Drvar: Uloga šaha u odrastanju djece i mladih
39. Košarkaški klub "Koš" Škola košarke: "Džanan Musa košarkaški kamp za dječake i djevojčice Bjelašnica 2019."
40. Udruženje "Dlan" Zenica: Vi nama podršku, mi Vama povjerenje
41. JU OŠ "Hasan Kikić": Support me - program podrške socijalnoj inkluziji svakog djeteta
42. JU Ekonomska škola Banja Luka: Naša biblioteka (obnova knjižnog fonda)
43. Udruga "Volim Vitez": Pričaj mi priču
44. JU Osnovna škola "Jovan Jovanović Zmaj" Trebinje: U prirodi lako uči svako"
45. Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju: Senzorna igraonica
46. JU "Centar za socijalni rad" Banja Luka: IN my Space - Prevencija vršnjačkog nasilja
47. Udruženje za djecu i omladinu sa poseb. potrebama " Moja nada": Senzorna soba
48. Udruga za održivi razvoj „Uzor“: Osnovac - finansijski menadžer
49. Udruzenje "PIPOL": Zajedno kroz školska vrata, djeca izliječena od raka
50. K.K. Impuls Sarajevo: Basket Cup 2019 (podrška organizaciji turnira)
51. JU Osnovna škola "Blagaj": Poboljšanje i smještaj knjižnog fonda u školskoj biblioteci
52. JU Osnovna škola "Enver Čolaković": Adaptacija poda u fisklulturnoj sali
53. Akademski plivački klub „Zrinjski“ Mostar: Plivanje je cool
54. Udruženje Grad umjetnosti: Rinko Golubović - škola govora, javnog nastupa i osnova novinarstva
55. Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti "Iskra": Kosa za osmijeh
56. Udruga za poticanje, razvoj i promociju kvaliteta života - Mreža: Upoznaj kazalište
57. Rukometni klub Hadžići: Generalno sponzorstvo utakmice u Europskom Challenge Cupu
58. Humanitarna organizacija Alfa: Ja se smijem kao ti
59. H.O. Savez za djecu mlade i porodicu RS": Sajam mladih Bijeljina
60. Osnovna škola ,,Safvet - beg Bašagić": Sport, igra, fizička aktivnost
61. Centar za kulturne i promotivne djelatnosti  „Primera MLLL „ Ban: Prirodu spasi i svoj grad ukrasi - Stir Art
62. Privatna predškolska ustanova „ Dječiji san“: Oživimo svoje snove
63. Ski klub osoba sa invaliditetom "Sarajevo": Škola skijanja za djecu sa invaliditetom IV faza
64. JU OŠ " Hasan Kikić" Gradačac: Slikaj, napiši, objavi
65. Teniski Savez Zeničko-dobojskog Kantona (TSZDK): Osnovni elementi teniske igre
66. Alzheimer udruženje AiR Sarajevo: Osobe sa knognitivnim oštećenjima u prostoru zdravstvenih ustanova
67. Gorska služba Spašavanja Novi Grad: UNIQA mlade snage GSS-a
68. JU Dom "Rada Vranješević": Sanacija sportskog terena
69. Udruga školarac Mostar: Književno - poučni časopis za mlade "Cvitak"
70. HKUD Hercegovac: Opremanje radionice ručnih radova HKUD-a Hercegovac
71. Udruženje "i" Konjic: rekreativne aktivnosti djece s teškoćama u razvoju u Ajdinovićima
72. Provincija Bezgrješnog začeća BDM, Sestre Služavke Malog Isusa: Projekt potpore djeci bez roditeljskog staranja iz Stadlerovog doma Egipat u Sarajevu
73. Privatna predškolska ustanova "Sveznalice": NLP dječija akademija
74. Veslačko društvo Trebišnjica: Škola kajaka i međunarodna regata za mlade
75. JU „Srednja škola“ Konjic: Multimedijalna učionica
76. Centar Fenix: Kreativne radionice za djecu
77. PPOŠ "Isa-beg Ishaković"- Opremanje školske biblioteke
78. Humanitarna organizacija Altruist Mostar: Biram zdrave navike
79. JU Medicinska škola Banja Luka: Otvorena vrata školske biblioteke
80. Udruženje mladih "Omladinski centar", Bugojno: Centar za sve nas
81. Udruga za pomoć osobama s teškoćama u razvoju "Betanija" Vitez: Nabavka logopedskog seta
82. KUD Stari Grad Bosanska Krupa: Peta smotra folklora 2019.
83. Prva osnovna škola Široki Brijeg: Happy School Project
84. Udruženje roditelja djece sa poteškoćama u razvoju "Mala sirena": Upoznajmo prirodu
85. Sportsko Udruženje karate klub "Master Sarajevo: Karate akademija "Master Sarajevo 2019"
86. Udruženje građana "Ruke": Eco kids
87. Udruga Bonum Vitae: Sajam za poboljšanje kvalitete života - interaktivna radionica medijsko opismenjavanje djece
88. Biciklistički klub Vitez: Biciklistički poligon
89. JU OŠ Hasan Kikić Olovo: Stop čekanju na ulici
90. Veslački klub "Jedrina": Škola veslanja
91. Udruženje roditelja djece sa posebnim  potrebama "Neven": Mala škola slikanja
92. Udruženje "Prijateljice": Zdrava djeca, zdrava zajednica"
93. Košarkaški klub "Sokolac": Unapređenje sporta opštine Sokolac
94. JU Centar za socijalni rad Breza: nabavka laptopa za djecu smještenu u hraniteljske porodice
95. Udruženje za promociju nordijskog hodanja i sportske rekreacije: Promocija nordijskog hodanja i zdravih životnih navika kod djece i omladine
96. JU OŠ "Branko Ćopić" Prijedor: Prirodna oaza učenja
97. Privatna predškolska ustanova "Svjetlost" Jelah: I ja mogu biti sretan
98. HKUD Don Ivan Trobentar Stup: Dječije ljeto 2019.
99. Udruženje "Kreativci" Zenica: Međunarodne izložbe fotografija "BookConnest" u Sarajevu
100. In Fondacija – Fondacija za socijalnu inkluzije djece i mladih: Rastimo zdravo i sretno
101. Udruženje građana oštećenog vida Tuzla: Učenje o razlilitosti kroz zajedničke sportske aktivnosti slijepih i videćih učenika
102. Koledž ujedinjenog svijeta u Mostaru: Festival za djecu
103. Centar za psihološku podršku Sensus: Eko učionica
104. Atletski klub Prijedor: 27. međunarodna ulična utrka "Prijedor 2020"
105. Sportsko rekreativno Udruženje Klub Šampion: Da, ja treniram
106. Osnovna škola Braće Radića Domaljevac: Uređenje vanjskog sportskog terena osnovne škole u Domaljevcu
107. Dom "Marija - Naša Nada": Opremanje dječije kuće Montessori
108. Asocijacija gitarista 102 žice: Festival "Gitara Ubuntu"
109. JU Dječije obdanište "Naša djeca" Gračanica: Mala škola sporta
110. Udruženje Centar za održivi razvoj: Digitalni obrazovni sadržaji za 21. vijek - učenici najbolje znaju šta i kako
111. Plivački klub Borac Banja Luka: U vodi smo svi jednaki
112. Mjesna zajednica Drinovci: Uređenje dječijeg parkića na lokalitetu "Krenica"
113. Gimnastički klub "BE EN": Dani gimnastike
114. Udruženje "Tuzla Uživo" - "Tuzla Live": Skejt iz grejt
115. Udruga građana „Prvi koš“ Bila: Košarka za sve
116. Srednja škola Čapljina: Opremanje kabineta informatike
117. Udruženje za podršku djeci i roditeljima ''Budućnost'': Senzorna soba za djecu sa razvojnim poteškoćama
118. JU Centar za socijalni rad Prijedor: Adaptacija prihvatilišta
119. Osnovna škola "Bila": Poboljšanje uvjeta rada u sportskoj dvorani
120. Udruženje za podršku i promociju zdravijem i kvalitetnijem životu Mame: Izazovi savremenog roditeljstva
121. PU Klub za djecu "Čarolija": Dječija čarolija
122. Udruženje građana "Ubuntu" Bijeljina: UNIQA poklanja djeci BiH
123. JU OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ": U zdravom tijelu, zdrav duh
124. Crveni križ općine Ključ: Nabavka neurofeedback aparata
125. JU Osnovna škola "Hrasno": Interaktivno školsko dvorište
126. Udruga matematičara ŽZH dr. Vlado Cigić: Škola matematike
127. Fondacija INFOHOUSE: KidsInfo i UNIQA ljetna škola u Pionirskoj dolini
128. HŽRK Zrinjski: Premijer liga BiH za rukometašice (podrška radu kluba)
129. Udruženje Zajedno smo jedno: Race for the cure
130. Udruženje "BABY STEPS": Bespaltni pregledi autosjedalica širom BiH
131. JU Centar za osobe s posebnim potrebama općine Prozor-Rama: Interaktivni UNIQA kutak
132. Udruženje građana Ekosol: Razvoj praktičnih vještina kod učenika osnovnih škola
133. Udruženje "I mi postojimo": Djeca su vojska najjača
134. Udruženje za socijalni, kulturni i kreativni razvoj Zora: Sajam zanimanja i srednjih škola Tuzla i Zenica - Pripremimo djecu za uspjeh
135. JU Mješovita srednja škola „Bosanski Petrovac“: Bolji uvjeti rada - stručniji kadrovi
136. Udruženje građana "Centar za mame": Kulturica 2019.
137. Ženski rukometni klub Goražde: Škola rukometa u prirodi
138. JU Centar za djecu i omladinu sa smetnjama u razvoju Budućnost: Obezbijeđivanje sredstava za edukacijsko rehabilitacijske usluge
139. Centar za društvena istraživanja – Social Sciences Research Cent: Istraživanje o medijskom opismenjavanju srednjoškolaca
140. Osnovna škola Kiseljak: Olakšajmo školske torbe
141. Udruga građana Astarta: Pomoć socijalno ugroženoj djeci
142. JU Osnovna škola "Han Bila": Adaptacija školskog stadiona
143. Uduženje roditelja hendikepirane djece i omladine ,,Leptir": Podrška inkluziji i kroz edukaciju o zaštiti životne sredine
144. Javna ustanova "Dječije obdanište i dom učenika" Bosanska Krupa: Raste biljka, rastem ja
145. JU OŠ "Vuk Stefanović Karadžić": Učionica na otvorenom
146. JU Prva Osnovna škola Konjic: Asistent u nastavi za podršku učenicima s poteškoćama
147. Hrvatsko planinarsko društvo Prenj 1933 Mostar – HPD Prenj 1933: Mala planinarska škola zaštite i okoliša
148. Udruženje "EXILIUM": Začarani violinist
149. JU Osnovna škola ''Aleksa Šantić'': Poboljšanje odgojno-obrazvonog rada uz nadogradnju produženog boravka
150. Hope and Homes for Children u BiH: Mladi bez roditeljskog staranja - podrška sada za bolje sutra
151. Obrtnička djelatnost "Kamen": S knjigom nikad nisi sam, edukativno-rekreativno druženje vršnjaka u slobodno vrijeme
152. Košarkaški klub "Fenix Basket": Sa UNIQA-om kroz srećno djetinjstvo
153. Nadbiskupijski centar za pastoral mladih Ivan Pavao II: Učenje o zdravim navikama kroz sport za djecu i roditelje
154. Opća biblioteka "Muhamed Kantardžić" Breza: Eduaktivna igraonica
155. UNPOS BHSJ KS: Znanje je izvor života
156. Plesni klub ,,Princess’’: Stvorimo zdrave navike
157. Asocijacija za vizuelne umjetnosti Fenix Art: Kreativnost me pokreće
158. Udruženje studenata medicine u BiH - BoHeMSA: Pink Alliance
159. Melisa Arapović-Grubor IMAGINARIUM: Ja čitam
160. Udruženje studenata elektrotehnike Evrope - EESTEC LC Sarajevo: JobFair '19 - Iskoristi svoju šansu
161. Omladinska organizacija Šamac: Pružimo ruke - prevaziđimo razlike
162. JU Oš “Zajko Delić“: Drugarstvo bez granica
163. Udruženje defektologa, edukatora-rehabilitatora ''STOL'': Podizanje svijesti javnosti o položaju osoba sa invaliditetom
164. Mini Miracles - Amela Divović: Dječija zemlja čuda
165. Udruženje za sport i rekreaciju "Djeca prirode": U prirodi je cool
166. UG Konjički klub Vilenjak Visoko: Terapijsko jahanje za djecu sa poteškoćama u razvoju
167. Udruženje za unapređivanje obrazovanja "Triangl": Creat
168. JU Ekonomska škola: Centar učeničkih inicijativa
169. Udruženje za prevenciju ovisnosti NARKO-NE: Stariji brat, starija sestra
170. Udruženje djece i omladine oboljele od dijabetesa USK-a: Dijabetes USK djece
171. Ženski nogometni klub Sloga: Podrška radu kluba